Oferta - Ceny

W poczekalni dostępny jest szczegółowy cennik na wszystkie oferowane usługi.

Ceny są ustalone z uwzględnieniem wszystkich kosztów i wolnej konkurencji ze strony ok. 25 gabinetów stomatologicznych w Lęborku. Dlatego proponuję ceny nie wyższe niż przeciętne w mieście na wszystkie usługi, często natomiast nieco niższe, a czasami nawet najniższe (na niektóre usługi). Z powodów konkurencyjnych nie mogę sobie pozwolić na określenie „drogi gabinet”, a z innych (tj. etyki zawodowej) nie publikuję szczegółowego cennika (różna jest praktyka w tym zakresie).

Jednakże cena, a zwłaszcza jakość i oferta są trudne do porównań dla pacjentów. Dlatego w praktyce mogą oni dokonywać swoich wyborów kierując się głównie intuicją. Staram się być konkurencyjna poprzez jakość i bogatą ofertę, a nie poprzez ceny.

Ceny są ściśle ustalone i nie zależą od podobania się danego pacjenta lub innych względów poza profesjonalną relacją lekarz/pacjent, usługodawca/klient, sprzedający/kupujący (usługę). Na pierwotną cenę nie wpływają dodatkowe koszty związane np. z komplikacjami (emocjami pacjenta), czasochłonnymi trudnościami ze znieczuleniem, czy poprawkami w ramach gwarancji (które są niezwykle rzadkie!). Koszty te u mnie nigdy nie obciążają dodatkowo pacjenta.

Na oferowane ceny wpływają głównie:

Wizyty kontrolne, gwarancyjne, informacyjne i przeglądy zębów są bezpłatne.

Koszty materiałów wykorzystywanych w gabinecie stomatologicznym najlepszych światowych firm odpowiadają cenom leków (drogich!) w aptece. Podobnie atestowany sprzęt specjalistyczny jest bardzo drogi w porównaniu do innego popularnego sprzętu technicznego dostępnego w marketach. Nawet najlepszej jakości i najdroższy sprzęt jest intensywnie i stosunkowo szybko zużywany w tego typu pracy. Producenci sprzętu i materiałów oraz ich oficjalni dystrybutorzy (mający wyłączność) utrzymują wspólnie wysokie ceny na swe towary (tak jak na leki), za co w ostateczności płaci pacjent.

Ceny protetyki są konkurencyjne i również ściśle ustalone. Najtańsze rozwiązania są ogólnie dostępne dla wszystkich - w tym emerytów. Jednocześnie najbardziej nowoczesne i komfortowe rozwiązania protetyczne (duże) mogą odpowiadać cenie poważnej naprawy samochodu. Wynika to tylko z kosztów samych prac protetycznych wykonywanych w skomplikowanych i drogich technologiach, z nakładem pracy podobnym (lub wyższym) do prac jubilerskich na indywidualne zamówienie. Pamiętaj: Wizyty kontrolne, gwarancyjne, informacyjne i przeglądy zębów są bezpłatne.

Dla wszystkich pacjentów w gabinecie dostępny jest szczegółowy cennik na wszystkie oferowane usługi.

Strony www Lębork