Oferta - Opis

 1. 1. Profilaktyka podstawą współczesnego gabinetu

  Usuwanie kamienia (złogów) i fluorowanie - Oferuję usuwanie złogów nazębnych za pomocą ultradźwięków, co jest zabiegiem bezbolesnym, dającym duży efekt kosmetyczny i higieniczny. Brak kamienia umożliwia prawidłową pracę dziąseł i brodawek międzyzębowych. Po takim zabiegu zabezpieczam oczyszczone powierzchnie zębów i przez ich nafluorowanie. Zabiegi fluoryzacji dla moich pacjentów robię według indywidualnych wskazań raz, dwa razy do roku preparatami Fluor protector, Cervitec, Duraphat. Pamiętaj: Najlepszą ochroną twojego uzębienia są okresowe zabiegi lakierowania powierzchni zębów stężoną dawką fluoru, – czego nie zapewnia pasta do zębów. Fluoryzacja – podwójna korzyść: 1. Dla pacjentów - zdrowe zęby; 2. Dla lekarza – zadowoleni pacjenci.

  Po pierwsze zapobiegaj

  Zalakuj ząbki swojemu maluchowi - Oferuję lakowanie, które polega na wypełnieniu naturalnych zbyt głębokich bruzdek w ząbkach trzonowych, płynnym lakiem, aby zapobiec gromadzeniu się w nich bakterii próchnicotwórczych. Dbajmy o mleczaki naszych pociech o ich dobre wyszczotkowanie i ochronę. Nieprawidłowo umyte zęby można uwidocznić środkiem do identyfikacji płytki nazębnej i resztek pokarmowych. Wystarczy possać tabletkę o przyjemnym smaku, a ona wybarwi nam niedokładnie umyte przez naszego malucha ząbki na kolor ciemnoniebieski lub różowoczerwony (zanika po umyciu zębów). Poproś stomatologa o taką tabletkę. Więcej informacji na temat pielęgnacji mleczaków i zębów stałych znajdziesz w rubryce „Artykuły”.

  Fluoryzacja: zdrowe zęby, zadowoleni pacjenci.

 2. 2. Plomby - Nowoczesne wypełnienia

  Leczenie estetyczne zębów-wypełnienia - Wszyscy chcemy wyglądać młodziej i ładnie się uśmiechać, dlatego w leczeniu zębów bocznych proponuję stosowanie materiałów w kolorach naturalnych zębów. Kompozyty ESTELITE, GC GRADIA i in. to wypełnienia, które odtwarzają twardość i naturalne piękno zęba. Moi pacjenci żądają i oczekują trwałych wypełnień o naturalnym wyglądzie. Kompozyty najnowszej generacji w najlepszy sposób spełniają te oczekiwania. Nowatorska technologia powoduje, że są one supermocnym, odpornym na ścieranie materiałem. Doskonale odtwarzają barwę, jasność i głębie odcieni naturalnych zębów unikając jednocześnie bladości i nienaturalnych „plastikowych” refleksów światła właściwych konwencjonalnym kompozytom.


  Przed / Po: Różne: lecznie zachowawcze – liczne wypełnienia (plomby)

  Światłoutwardzalne wypełnienia dla dzieci - Dla dzieci oferuję plomby w różnych kolorach, są błyszczące i uwalniają fluor, a ponadto zwykle zachęcają dzieci do zabiegu, którego mogą się przecież obawiać. Czas samego zabiegu jest bardzo krótki (również dla dorosłych) i zwykle trwa tyle, co licznie od 1 do 10. Zwykle w gabinecie najwięcej czasu pochłania oczekiwanie zanim znieczulenie zacznie działać. Po wszystkich wypełnieniach światłowodowych używanych w moim gabinecie Pacjenci mogą od razu spożywać napoje i pokarmy. Dla prawidłowego postępowania z dziećmi i przygotowania do zabiegów zobacz „Artykuły”.

  Wkłady koronowe inlay onlay: Wkłady koronowe inlay - to kosmetyczne plomby porcelanowe, trwałe, dokładne, nieuszkadzające przyzębia, odporne na ścieranie – lepsze od uzupełnień kompozytowych. Eliminują konieczność zastosowania koron protetycznych. W większych ubytkach wskazane jest leczenie protetyczne, wykonuję wówczas wkłady koronowe onlay-plomby przygotowane wcześniej na podstawie wycisku w pracowni dentystycznej. Technik na modelu wykonuje takie wypełnienie z poliszkła lub z porcelany. Praca na modelu umożliwia zastosowanie wysokiej temperatury ponad 1000 stopni C, ciśnienia, a niektóre materiały polimeryzują w atmosferze azotu. Niemożliwe to jest w ustach pacjenta. Przygotowany przez technika fragment zęba wklejam do ubytku. Gwarantuje to duża twardość i trwałość tak przygotowanych wypełnień. Ponadto w taki sposób mogę dla swoich pacjentów uzyskać znakomity efekt estetyczny.

  Extra wypełnienia (plomby) - porcelanowe wkłady koronowe inlay/onlay

 3. 3. Systemy wybielania zębów

  Wybielanie to korzystna relacja efektów/zysków i kosztów. Efekt jest gwarantowany tzn. nie ma możliwości, aby po wybielaniu zęby się wyraźnie nie rozjaśniły.

  Wybielanie domowe - wybiela zęby kiedy śpisz. Oferowane w moim gabinecie nocne nakładkowe wybielanie zębów to sprawdzona tania metoda skutecznego, nieinwazyjnego wybielania zębów. Preparat Opalescence produkowany jest przez amerykańską firmę Ultradent – producenta nowoczesnych materiałów stomatologicznych. Czynnikiem aktywnym chemicznie w preparacie jest nadtlenek karbamidu związek chemiczny, który był przez wiele lat stosowany jako środek do dezynfekcji jamy ustnej. Wnika on w przestrzenie międzypryzmatyczne i rozkłada istniejące przebarwienia, osady i plamy. Sprawia to, że zęby moich pacjentów będą jaśniejsze niż dotychczas.

  Metoda ta dzięki profesjonalnym nakładkom wykonanym przez technika protetycznego umożliwia skuteczne samodzielne wybielanie swoich zębów w domu w komfortowych warunkach, podczas snu. Rezultaty wybielania są widoczne często po pierwszej nocy. Najlepsze jednak efekty uzyskuje się po kilku dniach. Zęby już zawsze będą jaśniejsze niż były przed wybielaniem i większość pacjentów już nigdy nie będzie potrzebować powtórnej kuracji.

  Najpierw pobieram wycisk zębów pacjenta, aby zapewnić dobre dopasowanie nakładki (szyny do wybielania), w której zostanie umieszczony żel do wybielania, otrzymany z gabinetu. Nakładka wykonana jest z cienkiego, miękkiego przeźroczystego plastiku, co zapewnia wygodę podczas snu. Jeśli indywidualnie występuje tendencja do powstawania ciemnych przebarwień nazębnych można po roku powtórzyć sesję na dwie, trzy noce (wykorzystując posiadaną już nakładkę). Preparat zawsze będzie dostępny dla pacjentów w tym celu w moim gabinecie.


  Przed / Po - Wybielanie zębów plus zęba martwego – zdjęcia z własnej praktyki

  Wybielanie gabinetowe - W tej metodzie stosuję preparat o wyższym stężeniu preparatu wybielającego, co przynosi całkowity, docelowy efekt już po pierwszej godzinnej wizycie. Daje to optymalny rezultat w rozjaśnieniu zębów i nie wymaga dalszych wizyt i zabiegów. Przed przystąpieniem do kuracji wybielania należy niektóre stare wypełnienia uszczelnić lub wymienić. Niektórzy pacjenci podczas trwania kuracji odczuwają zwiększoną wrażliwość zębów na zimno. Ta dolegliwość ustępuje po jednym, dwu a najdalej kilku dniach od zaprzestania lub zakończenia kuracji. Zobacz w rubryce „Artykuły” obszerny materiał przygotowany nt. wybielania zębów wszystkimi możliwymi metodami. Zobacz wykonane prace: Galeria / Rezultaty.

  Uśmiechnij się jaśniej….     ….uśmiech to pół pocałunku

 4. 4. Korona pełnoceramiczna i mosty porcelanowe

  Estetyka zębów jest bardzo ważnym elementem leczenia. Dlatego współczesna stomatologia poszukuje coraz to nowych rozwiązań i jednym z nich jest wykonanie koron z czystej ceramiki. Przezierność i piękne kolory umożliwiają prawie identyczne naśladowanie natury. Rzadko kiedy zdarza się, że mamy możliwość zastosowania u pacjentów materiałów maksymalnie biokompatybilnego (ekologicznego). Tak jest w przypadku ceramiki. Nie stwierdza się uczuleń na tlenek glinu, czyli nawet osoby alergiczne (np. wrażliwe na metale) mogą z powodzeniem użytkować te korony z czystej ceramiki.


  Korony pełnoceramiczne – zdjęcia z własnej praktyki

  Twardość i trwałość takich koron jest porównywalna z tradycyjnymi koronami porcelanowymi na czapeczkach metalowych. Porcelana jest zawsze dopasowana kolorystyką do zębów własnych pacjenta i nie zmienia swojego koloru. Niektóre systemy porcelanowe mają tzw. efekt kameleona – czyli dopasowują się grą światła do reszty zębów. Mosty porcelanowe uzupełniają ubytki, korygują zgryz i są stałym rozwiązaniem w odróżnieniu od różnego rodzaju ruchomych protez.

  Oferuję w gabinecie również koronę porcelanową na: - stopach srebro-palladowych (np. PANGOLD N), - złocie żółtym (np. ORPLID KERAMIK 3), - złocie galwanicznym (czystość złota 99,9%). Takie korony porcelanowe również poprawiają kosmetykę zębów przebarwionych, odłupanych, niewłaściwie ukształtowanych, z wieloma plombami i martwych. Służą do odbudowania braków zębów także jako mosty porcelanowe. Korony i mosty porcelanowe na podbudowie metalowej są mniej dokładne od koron i mostów porcelanowych napalanych na złocie. Są one tańszą alternatywą w stosunku do prac wykonanych na złocie. Wszystkie te rozwiązania są dostępne w moim gabinecie.


  Korony i mosty porcelanowe – zdjęcia z własnej praktyki

  Wkłady koronowo-korzeniowe – wykonuję je w przypadku utraty dużej części tkanek zęba, zęba martwego, złamania ¾ lub całego zęba. Mogą być one odlewane ze stopów metali (supermocne), być porcelanowe lub z włókna szklanego (superkosmetyczne). Na zacementowanym wkładzie wykonuję i cementuje koronę porcelanową (mosty). Wkłady koronowo-korzeniowe z zatrzaskiem dają możliwość stabilnego i kosmetycznego utrzymania protezy w przypadku, gdy pacjent posiada niewiele własnych zębów. Korony tymczasowe - zęby po oszlifowaniu – czyli pomniejszeniu o kształt anatomiczny zaopatruję w korony tymczasowe. Wykonuję je na okres gojenia się wyrostka. Chronią one zęby oszlifowane przed bodźcami termicznymi na czas wykonywania ostatecznych prac protetycznych w laboratorium-pracowni. Czyli na czas oczekiwania moi pacjenci nie są pozbawieni komfortu.

  Nowe rozwiązania: Korony pełnoceramiczne i mosty (korony) porcelanowe.

 5. 5. Procera i szlifowanie ze stopniem – wyjątkowa oferta dla koron i mostów

  Nowy wiek, Nowa technologia…

  Tak więc od dawna starano się przywrócić funkcję i piękno naturalnych zębów i zdaniem wielu Procera „AllCeram” robi to najwierniej. Ideą Procery jest współpraca pomiędzy pracownią protetyczną współpracującą z moim gabinetem a fabryką Procera Sandvik w Sztokholmie. Pracownia jest odpowiedzialna od odebrania wycisków od lekarza do oddania uzupełnienia, które spełnia wysokie wymagania pacjenta w zakresie funkcji i estetyki. Procera wykorzystuje koncepcję CAD/CAM (computer-aided design/compuer-aided manufacturing – komputerowo wspomagane projektowanie i wykonanie) w celu wykonania korony. Tajemnicą Procery jest wyjątkowa kombinacja mocy i estetyki.

  W ciągu ostatnich kilku lat ta nowa technologia ulepszyła całoceramiczne korony, które do tej pory nie były dostatecznie mocne i trwałe, by mogły być stosowane powszechnie. To ceramiczna czapka, która powstaje w wyniku bardzo ścisłego „upakowania” cząsteczek tlenku aluminium. Procera jest nieprzeźroczysta, a jednocześnie ma zdolność przewodzenia światła. Ma to bardzo duże znaczenie dla efektu kolorystycznego dziąseł i daje wyjątkowe możliwości estetyczne. Ze względu na niezwykły kosmetyczny efekt wykorzystuję je szczególnie w odcinku przednim. Są nie tylko biozgodne, co podkreślam stale moim pacjentom, ale również perfekcyjnie dokładne (w zakresie 20-40 um).

  Wszystkie moje stałe prace protetyczne (korony, mosty) obsadzone są na zębach oszlifowanych ze stopniem (bez dodatkowych opłat). Jeżeli szlifuje się je tylko po prostym skosie, wtedy obsadzana praca jest mniej szczelna (trwała) i bardziej może podrażniać błony śluzowe przyzębia. Jest to ważny szczegół techniczny, na który zwykle nie zwracają uwagi pacjenci - a warto. Dokładność stomatologa i protetyka są trudne do oceny dla pacjentów ale najważniejsze dla trwałości i estetyki pracy.

 6. 6. Protezy

  Protezy acetalowe – Jest to znacznie tańsze ruchome rozwiązanie niż stałe mosty, ale mniej wygodne. W odróżnieniu od protez starego typu np. akrylowych nie wymagają ściągania na sen, lepiej się trzymają na dziąsłach, są od nich znacznie cieńsze i bardziej trwałe. Nie są całkowicie sztywne i mają swoją elastyczność, dzięki czemu masują „dziąsła”. Największą ich zaletą jest efekt kosmetyczny, gdyż nie mają żadnych elementów metalowych. Różnice na korzyść są tak duże, że tylko wyjątkowo wykonuję protezy akrylowe zwykle dla starszych osób (na ich własną odpowiedzialność). Tego typu protezy acatalowe oferowane w moim gabinecie są najlepszym wyjmowanym rozwiązaniem protetycznym istniejącym w tej chwili na rynku.

  Protezy szkieletowe - Mają metalową konstrukcję, mocowane są na zębach za pomocą metalowych klamer, dzięki czemu nie uciskają dziąseł, a tym samym nie wpływają destrukcyjnie na wyrostek zębodołowy tak jak zwykłe protezy akrylowe. W porównaniu do nich mają wiele zalet, które sprawiają, że ich użytkowanie jest dużo łatwiejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta. Mają dużo mniejszy zasięg w jamie ustnej. Jeżeli metalowe klamry mocujące muszą być poprowadzone w strefie estetycznej, to wtedy mogą być one widoczne. Alternatywą są wtedy protezy szkieletowe acetalowe lub protezy szkieletowe bezklamrowe.


  Protezy acetalowe i bezklamrowe - zdjęcia z własnej praktyki

  Do zaawansowanych i precyzyjnych ruchomych uzupełnień protetycznych dostępnych w moim gabinecie należą protezy bezklamrowe na zatrzaskach. Posiadają wszystkie zalety standardowych protez szkieletowych, ale jednocześnie nie posiadają widocznych metalowych klamer - tak niepożądanych zwłaszcza w przednim odcinku uzębienia. Utrzymanie protez szkieletowych bezklamrowych zapewnione jest dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju zatrzasków, zamków, zasów lub magnesów. Aby przymocować zatrzask trzeba oszlifować zęba filarowego i założyć na niego koronę porcelanową z przymocowanym do niej zatrzaskiem - tylko w ten sposób zapewniona może być odpowiednia wytrzymałość i estetyka takiego uzupełnienia.


  Proteza szkieletowa na zasuwach plus most porcelanowy z frezami i interlockami

  Proteza szkieletowa na zasuwach plus most porcelanowy z frezami i interlockami

  Frezy i interlocki zastępują tradycyjne klamry na protezach. Takie rozwiązanie w zastępstwie klamer zapewnia nieprzesuwność protez. Pacjent ma także pozostawione odkryte podniebnie, co nie pozbawia go doznań smakowych. Łączenie mostów i protezami przy powszechnych wadach zgryzu (w tym z pozoru niewidocznych) jest bardzo trudnym zadaniem. Możliwe jest do wykonania tylko przez doświadczonych we wzajemnej współpracy stomatologa i technika.

  Wymień: starą protezę akrylową na szkieletową albo acetalową

 7. 7. Mosty - System szklanych podparć ZX-27– Nowość

  To unikalny system ponieważ przynosi nowe nadzieje dla pacjentów, dostarcza efekt estetyczny, utrzymuje stałe uzupełnienie protetyczne, w przypadkach gdzie do tej pory projektowane były tylko protezy ruchome częściowe. Jest unikalny, ponieważ eliminuje problem braku własnych zębów filarowych, niezbędnych do utrzymania zaprojektowanego uzupełnienia protetycznego, co więcej nie wymaga jakiejkolwiek interwencji chirurgicznej np. jak przy implantach. Szklane podparcia ZX-27 wyprodukowane są ze specjalnego materiału dostosowanego do bezzębnej części wyrostka zębodołowego (dziąsła) szczęki lub żuchwy, a zatem zastępują brakujące własne zęby filarowe.


  Zdjęcia z własnej praktyki

  Każdy mój pacjent ma wykonane indywidualne szklane podparcie ZX-27, dopasowane dokładnie do jego wyrostka zębodołowego, z prefabrykowanej części, która zostaje obrobiona zarówno termicznie, jak i mechanicznie przez certyfikowanego technika. Doświadczenie praktyczne, kliniczne testy i badania udowodniły, że podparcia wykonane z tego materiału oparte luźno na wyrostku zębodołowym pracują bardzo dobrze. System ten może z powodzeniem utrzymywać protezę z brakami jedno lub dwuskrzydłowych jak i podpierać przęsła uzupełnień protetycznych stałych, a zatem rozwiązuje problem rozległych mostów. Może on być również stosowany z pełnym sukcesem w połączeniu z klasycznymi implantami.

  Współpracujący z moim gabinetem technik posiada międzynarodowe certyfikaty uprawniające do stosowania tego systemu, które umożliwiają mu kupowanie prefabrykatów szklanych podparć ZX -27 od autoryzowanych dystrybutorów. System szklanych podparć ZX -27 jest chronionym na świecie znakiem towarowym i uzyskał najwyższy certyfikat jakości ISO 9002, jak również Europejski Znak Jakości CE 0197 jako przetestowany produkt medyczny. Jest to dla moich pacjentów gwarancją jakości i trwałości tej nowej techniki.

  Stałe mosty systemu szklanych podparć ZX-27: - zamiast ruchomych protez; - mogą zastąpić implanty;

 8. 8. Leczenie kanałowe metodą Light Speed

  Wykorzystuję w moim gabinecie tą nowoczesną metodę do opracowania kanałów korzeniowych za pomocą instrumentów niklowo-tytanowych. Dzięki dużej giętkości stopu niklu i tytanu oraz specyficznej budowy narzędzi, metoda ta pozwala na opracowanie kanału do samego wierzchołka, co w istotny sposób zapobiega tworzeniu się w późniejszym okresie zmian okołowierzchołkowych. Dzięki centralnemu położeniu instrumentów Light Speed w opracowywanym kanale nie istnieje zagrożenie osłabienia jego ścian, ani ich rozrywania. Nie dochodzi do perforacji, nadmiernych poszerzeń i przemieszczeń naturalnego przebiegu kanału.

 9. 9. Biżuteria nazębna

  Popularna w Stanach Zjednoczonych biżuteria nazębna staje coraz bardziej modna w Polsce. W tym celu wykorzystuje się niewielkie, i z tego powodu stosunkowo niedrogie, ozdoby ze złota, kamieni szlachetnych lub markowych kryształów Svarovskiego. Później stosownie do woli w łatwy sposób można ozdobę taką usunąć, co nie pozostawia na zębie żadnych śladów. Obok ozdób oferowanych w gabinecie wykorzystuje się także posiadane przez samych pacjentów, a także zrobione z tańszych materiałów i kamieni półszlachetnych. Po wcześniejszym uprzedzeniu telefonicznym w tym celu wizyta w moim gabinecie jest wyjątkowo mało kłopotliwa dla pacjenta.

 10. 10. Korekta protetyczna mini/maxi (wyglądu, zgryzu)

  Najnowsze (omówione wyżej) techniki protetyczne mogą być wykorzystane dla skorygowania niewłaściwie zrotowanego (krzywego) lub zniszczonego zęba pojedynczego lub kilku. Rozwiązanie takie oferuję swoim pacjentom, kiedy to na dłuższe leczenie ortodontyczne nie chcą się zdecydować. Korektę protetyczną można wykonywać na zębach całkowicie zdrowych i młodych, kiedy celem i życzeniem pacjenta jest szybki efekt estetyczny. Duże korekty, które najczęściej dotyczą zniszczonych zębów wykonuje się w oparciu o tzw. kombinowane prace protetyczne z użyciem nie tylko samej porcelany, ale i elementów retencyjnych typu zamki, zatrzaski, zasuwy. Elementy metalowe w pracach kombinowanych mogą być sprytnie zamaskowane przez technika, czyli niewidoczne, lub też w nowych technologiach wykonane w kolorze zęba - System T.S.M. Acetal Dental Zobacz więcej: Galeria / Rezultaty


  Przed / Po – zdjęcia własnej praktyki

  Szybko i skutecznie: - Korekta wyglądu zdrowych zębów; - Ustawienie krzywych zębów;

 11. 11. Prace protetyczne na cyrkonie

  Tlenek cyrkonu to materiał, który powstaje w zarówno w technologii tłoczenia, ale powołał też do życia technologie CAD/CAM. W pierwszej technologii wykorzystuje się pastylki fluoroapatytowej ceramiki szklanej, a w drugiej bloczki tlenku cyrkonu stabilizowane itrem. Stosownie do tych skomplikowanych nazw jest to również niezwykła technologia i jedna z najdroższych stosowanych w stomatologii. Wykonane z cyrkonu struktury koron, mostów i innych rodzajów uzupełnień protetycznych, wytrzymują ogromne siły występujące w czasie żucia i są bardzo trwałe. Potwierdzają to wieloletnie już doświadczenia lekarzy i pacjentów oraz badania kliniczne. Z tego samego materiału wykonuje się kamień ozdobny cyrkonię imitujący diamenty-brylanty.


  Przed / Po

  Ta nowoczesna ceramika jest niezwykle biozgodna i stanowi doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób uczulonych na stopy metali. Tlenek cyrkonu jest doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza, jeśli chodzi o prace estetyczne w odcinku zębów przednich. Cechuje go wysoka przeźerność, umożliwiająca indywidualny dobór koloru, oraz estetyczny i naturalny wygląd. W przeciwieństwie do podbudowy metalowej koron i mostów nie posiada ciemnych krawędzi i przy dziąsłach zachowując naturalny kolor.


  Przed / Po

  Tlenek cyrkonu to materiał, który zapobiega wchłanianiu substancji szkodliwych, a tym samym znacznie ułatwia czyszczenie. Znakomita przejrzystość cyrkonu nadaje uzupełnieniu protetycznemu estetyczny i naturalny wygląd. Charakteryzuje się niewielką przenikalnością cieplną, co jest niezwykle ważnym czynnikiem przy uzupełnieniach protetycznych. Przy prawidłowej budowie zębów, prace protetyczne z cyrkonu są inwestycją na całe życie. Ze względu na wysoką twardość i dużą gęstość materiału są odporne na czynniki mechaniczne, ścieranie, a z upływem czasu nie ulegają przebarwieniom i zmianom koloru.

Strony www Lębork